تبلیغات
به پایگاه خبری بخش آبپخش خوش آمدید - فرماندار دشتستان :52میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 45 پروژه عمرانی در بخش آبپخش اختصاص یافت
جدیدترین خبرها در آبپخش خبر

فرماندار دشتستان :52میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 45 پروژه عمرانی در بخش آبپخش اختصاص یافت

سه شنبه 24 تیر 1393 11:04 ق.ظ

نویسنده : مدیریت آبپخش خبر
فرماندار دشتستان درنشست شورای اداری بخش آبپخش با تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) گفت:امام حسن (ع) نمونه کامل جد بزرگوارش پیامبراسلام بوده است وبرای زنده ماندن اسلام روزی در کنار امام اول شیعیان شمشیر بدست می گیرد و روزی نیز به مصلحت اسلام قلم صلح را بدست می گیرد.


دکتر ارسلان زارع بیان داشت:این ماه، ماه نزول قرآن است تلاش کنیم از این فرصت های ارزشمند به نحو شایسته استفاده کنیم .
ایشان بیان داشت:با توجه به حمایت های بی دریغ و مستمر مقام معظم رهبری از دولت ،دولت بنا دارد با تلاش و برنامه ریزی مناسب و همکاری مردم بر مشکلات و چالش های پیش رو فائق آید.
زارع تصریح کرد:بخش آبپخش ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی در عرصه های مختلف اجتماعی و منابع انسانی و اقتصادی و سیاسی دارد.
فرماندار دشتستان اظهار داشت: بخش آبپخش این قابلیت و توانایی را دارد که به تنهایی می تواند قطب مهمی از کشاورزی استان و کشور شود و دراین راستا تلاش کنیم.

وی گفت:باید تلاش کنیم در صورت نبود مکان های مناسب نگهداری خرما فروش این محصول درهمان اوائل فصل برداشت صورت گیرد تا دچار افت قیمت و رکود بازار نشود.
وی درباره بازار فروش محصولات کشاورزی اضافه کرد: بازارمصرف داخلی قادر به پاسخگویی کامل محصولات شهرستان نیست و لازم است کشاورزان به توصیه ها و نظر کارشناسان کشاورزی توجه ویژه داشته باشند.
زارع گفت: دولت تلاش کرده است درسا لجاری با ورود بیشتر در بازار مصرف و حمایت از کشاورزان بخشی از بازار را بدست گیرد.
وی افزود: مشکلات بازارو افت فروش محصولات کشاورزی یک موضوع کشوری و خاص شهرستان دشتستان نیست.
فرماندار دشتستان گفت: باید با کیفیت بخشی به بازار خرما این محصول را در همه سطوح ارتقا دهیم.
زارع افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی تلاش کنند زمینه لازم را فراهم آورند تا در صورت نبود مکان های مناسب نگهداری خرما در منطقه و روستا فروش محصول خرما در همان اوائل فصل برداشت محصول صورت گیرد.
وی درباره توانمندی های بخش آبپخش اضافه کرد: این بخش قابلیت و توانایی بالایی درزمینه تولید خرما دارد که باید به عنوان تولید قطب این محصول در استان بوشهر مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار دشتستان بیان کرد: امسال اعتبارات عمرانی در این شهرستان براساس نگاه عادلانه، منصفانه و شاخص ها در همه بخش ها و شهرها اولویت بندی و توزیع شده است.
وی افزود: 52 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 45 پرژه عمرانی درسال جاری در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای بخش آبپخش مصوب شده است.
فرماندار دشتستان اظهار کرد: عمده اعتبارات سال جاری برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و مهم اختصاص یافته است.
وی افزد: برای تکمیل برخی از پروژه ها نیاز به اعتبارات ملی است که در حال رایزنی برای تخصیص اعتبارات ملی برای تکمیل آنها هستیم.
زارع اضافه کرد: اجرای زمین های ورزشی و چمن مصنوعی، سالن چند منظوره و اجتماعات در آبپخش، احداث و تکمیل همه ساختمان های دهیاری در شهرستان در مدت سه سال و تکمیل پروژه های نیمه تمام و شاخص در بخش آبخش در دستور کار است.
وی گفت: کوشش دولت بر این است که با حداقل نیروی انسانی و وجود دولت الکترونیک خدمات رسانی به مردم را تسهیل و تسریع دهد.
بخشدار آبپخش گفت: این بخش یکی از مناطق مهم شهرستان دشتستان است که 23 هزار نفر جمعیت دارد.
غلامرضا وفایی افزود: یکی از برنامه های مهم بخش درایام ماه مبارک رمضان برگزاری جشن گلریزان با هدف کمک به آزاد سازی جرائم غیرعمد درآبپخش است که از مردم و مدیران این امر نیکو دعوت به عمل می آوریم.
دراین نشست امام جمعه و مسوولان و شوراهای اسلامی شهر و دهیاران به بیان مشکلات حوزه خود پرداختند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 28 تیر 1393 11:07 ق.ظ