تبلیغات
به پایگاه خبری بخش آبپخش خوش آمدید - پس از قریب به دو سال؛ معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر برکنار شد
جدیدترین خبرها در آبپخش خبر

پس از قریب به دو سال؛ معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر برکنار شد

شنبه 29 شهریور 1393 06:49 ق.ظ

نویسنده : مدیریت آبپخش خبر
محمد حسین پرآور که از مهرماه سال 91 با حکم فریدون حسنوند استاندار وقت بوشهر به این سمت منصوب شده بود ساعاتی پیش رسما از سمت معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر برکنار شد.
http://javanonline.ir/files/fa/news/1392/4/24/3047_568.jpg

در مدت تصدی پرآور
استان بوشهر شاهد رشد شاخص های امنیتی بود که در این بخش کاهش رتبه استان بوشهر از لحاظ شاخص های امنیتی از رتبه 26 به 4 کشوری توسط کارشناسان حوزه سیاسی وزارت کشور از نقاط قوت مدیریت وی می باشد.


در بحث شورای تامین شاهد تعامل بی نظیری در شورای تامین استان در دوره حضور پرآور بودیم به نحوی كه موضوعات مطرح شده بدون هیچ گونه تنش و با وحدت كامل به نتیجه و تصمیم گیری ختم شده است که از همدل ترین شوراهای تامین در كشور را شورای تامین استان می دانند.
عملکرد مثبت پرآور سبب شد که تعدادی از استان های مطرح کشور بدنبال جذب وی در بخش های سیاسی امنیتی کشور باشند که به نظر می رسد وی به زودی در این باره تصمیم گیری می کند.

با قطعی شدن کنار رفتن پرآور، شنیده ها جکایت می کند که در اولین روز هفته ( فردا ) استاندار بوشهر سید اسماعیل موسوی مدیرکل سیاسی استانداری را به عنوان سرپرست  جایگزین پرآور معرفی می کند.

به هر ترتیب مهر ماه سال91 و زمانی كه حسنوند استاندار اسبق بوشهر، محمدحسن پرآور را بعنوان معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر منصوب کرد كمتر كسی در استان از وی شناخت داشت و تصور خیلی ها بر این بود كه صرفاً حضور وی در استان بدلیل خوزستانی بودن و هم استانی بودن با حسنوند است ؛ مردی كه سوابق درخشانی چون فرمانداری شهرستان های آبادان، بهبهان، شوش، شهرداری دزفول، معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان و سرپرست استانداری هرمزگان را در كارنامه خود داشت لیكن برای ما بوشهری ها ناشناخته بود.

اما گذر زمان و چالش ها و مشكلات خاص دوره استانداری حسنوند با عملكرد مثبت، سازنده و عالی پرآور در حوزه سیاسی امنیتی با همكاری سایر دستگاههای مرتبط همراه شد تا عملاً به همگان شایستگی و لیاقت وی ثابت شود و همه متوجه انتخاب خوب فریدون حسنوند شوند.

دوره ای كه با حوادث تلخ مانند سیل دشتستان و زلزله دشتی و حوادث حماسی و حساسی چون انتخابات همزمان ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها و تغییر دولت همراه بود.

 مدیریت خوب پرآور با شناخت و تحلیل دقیق تری در راهبرد مسائل امنیتی و پیش بینی چالش ها باعث شد، نه تنها استان از این مشكلات و حوادث در حوزه امنیتی سربلند باشد بلكه با خلق حماسه سیاسی و مشاركت بالا در انتخابات، دوره خوب و آرامی را چه در فضای برگزاری انتخابات و چه قبل و بعد از آن شاهد باشیم.

وی از نظر خصوصیات اخلاقی فردی بسیار متواضع، مودب و با شخصیت است و هیچ گاه موضع تنش زایی نداشته و تاكنون شاید در استان هیچكس نارضایتی از وی ندارد كه با توجه به حساسیت خاص فضای معاونت سیاسی - امنیتی و وجود 4 مقوله سیاسی امنیتی ، فرهنگی و اجتماعی از 5 مقوله وظیفه ذاتی وزارت كشور در این معاونت جای تقدیر وتامل دارد.

در نوروز سال92 و همچنین 93 شاهد آرامش و امنیت خوبی در استان بودیم به نحوی كه علی رغم حضور گسترده مسافرین در نوروز 93 در بوشهر و سایر شهرهای استان شاهد كاهش 50 درصد جرائم خشن، كاهش 20 درصدی تصادفات منجر به فوت و افزایش 100 درصدی كشفیات بوده ایم که زحمات نیروی انتظامی هم در این مقوله قابل تقدیر است.

منبع: جنوب نیوز
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 30 شهریور 1393 11:53 ق.ظ