تبلیغات
به پایگاه خبری بخش آبپخش خوش آمدید - ناگفته های معاون سید حسن نصرالله از القصیر تا عرسال
جدیدترین خبرها در آبپخش خبر

ناگفته های معاون سید حسن نصرالله از القصیر تا عرسال

چهارشنبه 16 مهر 1393 08:23 ب.ظ

نویسنده : مدیریت آبپخش خبر
گروه شهید حسن علی حیدر وابسته به مقاومت اسلامی لبنان ساعت ۱۴ و ۲۲ دقیقه روز سه شنبه طی عملیاتی، بمب کار گذاشته شده در مسیر خودروی زرهی گشتی ارتش صهیونیستی در داخل کشتزارهای اشغالی شبعا را منفجر کرد. معاون دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه سه شنبه در گفت وگو با شبکه لبنانی (او تی وی) نزدیک به حزب جریان آزاد ملی لبنان به ریاست ژنرال «میشل عون» خاطرنشان کرد که عملیات کشتزارهای شبعا به همه اهداف خود بطورکامل دست یافت و پیام آن فقط برای دشمن صهیونیستی بود. وی اظهار داشت: هدف این بود که به دشمن صهیونیستی بگوییم مقاومت آماده است و فکرنکنند اگر به لبنان تجاوز کنند ما تماشاچی خواهیم بود و آنها این پیام را بخوبی درک و دریافت کردند.

شیخ نعیم قاسم با بیان اینکه « کشتزارهای شبعا منطقه ای لبنانی و اشغالی است و مقاومت برای آزاد کردن آن حق دارد در این منطقه عملیات انجام دهد»،تصریح کرد: مقاومت آماده و حاضر است و هرگز نمی پذیرد طرفی به خاک لبنان تجاوز و یا آن را تهدید کند اما پاسخی مناسب و به موقع دریافت نکند. معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد: این حق مقاومت و مردم لبنان است که در مقابل تجاوزها و تهدیدهای دشمن صهیونیستی پاسخی مناسب بدهند و پیام خود را به آن برسانند.

وی گفت که این عملیات یک ویژگی بزرگ داشت و آن اسم عملیات بود که با نام شهید « حسن علی حیدر» نامگذاری شده بود. این شهید بزرگ بتازگی هنگام خنثی کردن دستگاه شنود و جاسوسی رژیم صهیونیستی در داخل خاک لبنان به شهادت رسیده است.

گروه شهید حسن علی حیدر وابسته به مقاومت اسلامی لبنان ساعت ۱۴ و ۲۲ دقیقه روز سه شنبه طی عملیاتی، بمب کار گذاشته شده در مسیر خودروی زرهی گشتی ارتش صهیونیستی در داخل کشتزارهای اشغالی شبعا را منفجر کرد.

ارتش صهیونیستی با تایید این خبر اعلام کرد که دو نظامی صهیونیست زخمی شده اند. صهیونیست ها با توپخانه و در یک آتشباری کور برخی مناطق جنوب لبنان را زیر آتش قرار دادند که هیچ تلفاتی برجای نگذاشت. خبرگزاری ملی لبنان اعلام کرد که ۲۳ گلوله توپ به برخی مناطق مرزی لبنان اصابت کرده است.

شکست سنگین تروریست های تکفیری در بلندی های شهرک بریتال
معاون دبیرکل حزب الله درادامه گفت وگو با شبکه (او تی وی) با تاکید به اینکه گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره در بلندی های شهرک بریتال شکستی سنگین متحمل شده است، گفت که نیروهای حزب الله دهها تروریست تکفیری را به هلاکت رساندند و موفق شدند ضمن تثبیت و تحکیم مواضع قبلی خود حتی بهتر از گذشته، وارد سه منطقه جدید متعلق به آنها شوند.

شیخ نعیم قاسم اظهارداشت: عناصر مسلح جبهه النصره ظهر روز سه شنبه گذشته تلاش کردند تا منطقه الزبدانی سوریه را به بلندی های القلمون این کشور از طریق بلندی های بریتال تا یونین لبنان پیوند بزنند و جاپایی را در برخی روستاها برای خود با توجه به نزدیک شدن فصل سرمای کشنده منطقه پیدا کنند اما به تمام معنای کلمه، شکست خوردند و هیچکدام از اهداف آنها تحقق نیافت.

وی با بیان اینکه حملات گروه های مسلح تروریست تکفیری ممکن است تا زمان رسیدن فصل زمستان تکرار شود، تاکید کرد: چشم های نیروهای مقاومت باز است و برای هرگونه نبرد با دشمنان آماده و در کمینگاه آنان هستند. معاون دبیرکل حزب الله با بیان اینکه « عناصر مسلح جبهه النصره تلاش کردند وارد ۸ پایگاه از پایگاه های حزب الله مستقر در بلندی های شهرک بریتال شوند»، افزود که آنها در جریان حمله وارد مرکز عین ساعه در ۳۰ کیلومتری شهرک بریتال شدند اما نتوانستند وارد مراکز دیگر بشوند.

شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: نیروهای حزب الله نه تنها عناصر مسلح جبهه النصره را وادار کردند از مرکز عین ساعه فرار کنند که حتی موفق شدند بر۳ منطقه جدید متعلق به آنها هم مسلط شوند.

ناگفته هایی از القصیر و عرسال
معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد که بلندی های شهرک عرسال لبنان حتی از پیش از شهرک القیصرسوریه در اشغال تروریست های تکفیری بود. وی اظهار داشت: قبل از ورود حزب الله به درگیری ها، بلندی های شهرک عرسال و برخی مناطق لبنان در اشغال تروریست های تکفیری بود.

شیخ نعیم قاسم گفت: « محمد رعد »نماینده حزب الله در پارلمان لبنان نزد « میشل سلیمان» رییس جمهوری وقت رفت و مشکلات لیبنانی ها در شهرک القصیر سوریه را با او درمیان گذاشت و وزیران حزب الله هم هیات دولت را مطلع ساختند اما نتیجه این شکوائیه این بود که به حزب الله حمله و آن را متهم به دخالت کردند.

معاون دبیرکل حزب الله افزود: مشکل فقط در شهرک القصیر نبود، در وادی خالد و بلندی های عرسال و مناطق دیگر هم مشکلات زیاد بود که اکنون متبلور شده است. وی خاطرنشان کرد: حزب الله در سوریه می جنگد تا از مقاومت و پشت جبهه و راه و آینده آن و از لبنان که در دایره خطر قرار دارد، حمایت کند.

شیخ نعیم قاسم اظهارداشت: حدود دو ماه قبل از حمله گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره به شهرک عرسال و پایگاه های ارتش به اطلاعاتی دست یافتیم که نشان می داد این گروه ها قصد ورود به شهرک عرسال و سپس شهرک های یونین ، النحله ، اللبوه و القاع در منطقه بقاع را دارند تا مرتکب جنایاتی فجیع شوند. معاون دبیرکل حزب الله با بیان اینکه دستگاه ذیربط لبنانی در جریان این اطلاعات قرار داشتند، تصریح کرد: هر لحظه احتمال شروع این حمله می رفت و برنامه آنها کشتن مردان بالای ۱۵سال و به اسارت گرفتن زنان و کودکان بود تا بتوانند دو هدف را محقق سازند و با یک تیر دو نشان بزنند.

وی گفت : برانگیختن ترس و وحشت در منطقه و فراهم کردن شرایط لازم برای معامله اسرا و گروگان ها با زندانیان تکفیری موجود در زندان رومیه لبنان دو هدف داعش و جبهه النصره بود. شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: این یک کشف سری نیست که می گویم، در آن زمان با هماهنگی ارتش سوریه عملیاتی بزرگ در بلندی های القلمون انجام و خسارت هایی زیاد و مهلک به تروریست های تکفیری وارد شد و در نیتجه وادار شدند این طرح شوم خود را متوقف کنند اما هنوز این طرح را در سر می پرورانند.

این مقام ارشد حزب الله با تاکید به اینکه تا زنده هستیم اجازه نمی دهیم طرح تکفیری به لبنان صدمه بزند ، گفت که به اصطلاح ائتلاف ضد داعش پیامدی مثبت و یا منفی برای لبنان نخواهد داشت.

سوء استفاده برخی از سیاستمداران از خانواده نظامیان ربوده شده لبنانی
معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد: برخی سیاستمداران لبنانی از خانواده نظامیان لبنانی که بیش از دو ماه قبل توسط گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره ربوده شده اند، برای اهداف خود سوء استفاده و طرح ها و نظریه هایی را برای آزادی این نظامیان مطرح می کنند که قابلیت اجرا ندارند.

وی تاکید کرد: مذاکرات باید محرمانه باشد و اشتباه بزرگی است که جزئیات مذاکرات را در سطح رسانه ها مطرح و آن را علنی می کنند. شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: حزب الله اعلام کرده است با مذاکره به روشی که دولت لبنان برای آزادی سازی نظامیان ربوده شده مناسب می داند، موافق است اما تاکید دارد که باید از موضع قدرت و اقتدار باشد.

حزب الله و انتخابات
معاون دبیرکل حزب الله با بیان اینکه « موافق انتخابات پارلمانی است اگر برگزار شود»، گفت که در مقابل دو گزینه انتخابات و یا تمدید قرار داریم و حزب الله تاکنون موضع خود را با قطعیت مشخص نکرده است.

وی با بیان اینکه « حزب الله ضد تمدید دوره کنونی مجلس بطور قطعی نیست و حسب شرایط موضوع را بررسی می کنیم»، افزود: گروه های سیاسی در باره سناریو تمدید هنوز تصمیم نهایی را نگرفته و مذاکرات پشت پرده همچنان جریان دارد.

شیخ نعیم قاسم گفت که به دلیل کامل نشدن شروط توافق بر سر یک نامزد برای ریاست جمهوری جدید لبنان، انتخاب رییس جمهوری سیزدهم توسط نمایندگان مجلس به تاخیر افتاده است. معاون دبیرکل حزب الله افزود: گروه ۱۴ مارس هنوز قانع نشده است که رییس جمهوری لبنان را باید لبنانی ها انتخاب کنند و برآیند نظر مسیحیان لبنان باشد.

همکاری با جنبلاط
وی با بیان اینکه « نظر حزب الله در برخی پرونده های اسیاسی با « ولید جنبلاط» رییس حزب دروزی سوسیالیست ترقیخواه نزدیک است» اظهارداشت که همکاری با جنبلاط مهم است. شیخ نعیم قاسم تاکید کرد که هماهنگی با حزب جریان المستقبل به ریاست « سعدالحریری» همچنان در سطح وزیران دو طرف در دولت بویژه با « نهاد المشنوق» وزیر کشور جریان دارد.

کمک تسلیحاتی ایران به ارتش لبنان
معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد: هبه تسلیحاتی ایران با نیازهای میدانی ارتش لبنان تناسب دارد و با ارتش در باره نیازهاش هماهنگی می شود و « سمیر مقبل » وزیر دفاع لبنان بزودی به ایران سفر می کند.

«علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اخیرا در راس یک هیات سیاسی و امنیتی به لبنان سفر و بر اعلام آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای همکاری های دفاعی با لبنان و تجهیز ارتش این کشور به سلاح های ایرانی بر اساس درخواست بیروت تاکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهارداشت: تحویل سلاح های مورد نیاز ارتش لبنان برای مبارزه با تروریسم خیلی طول نخواهد کشید و در سفر قریب الوقوع « سمیر مقبل» وزیر دفاع لبنان به ایران تحویل می شود./ایرنا
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 16 مهر 1393 08:24 ب.ظ