تبلیغات
به پایگاه خبری بخش آبپخش خوش آمدید - استقبال از عشایر توسط مسوولان دشتستانی/تصویر
جدیدترین خبرها در آبپخش خبر

استقبال از عشایر توسط مسوولان دشتستانی/تصویر

سه شنبه 20 آبان 1393 12:36 ق.ظ

نویسنده : مدیریت آبپخش خبر


همزمان با استقرار عشایر درمناطق قشلاقی استان بوشهر، روز یکشنبه درآیینی با حضور مسوولان درشهرستان دشتستان از آنان استقبال شد. ه گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان ؛ معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار دشتستان در این آیین گفت: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی اعتبارات خوبی را به نگهداری راه های عشایری، آبرسانی سیار و برق رسانی تخصیص داده ایم.مهندس عبدالحمیدکریم آزاد افزود: 70 درصد از سهم جمعیت عشایری استان بوشهر در قالب پنج طایفه عشایری در دشتستان فعال هستند.

وی اضافه کرد: با اعتبارات تخصیصی و حمایت از جامعه عشایری از حداکثر ظرفیت های شهرستان برای اسکان و خدمات رسانی بهتر به عشایر در زمان حضورشان استفاده خواهد شد.


مهندس کریم آزاد ادامه داد: با توجه به اینکه عشایر شهرستان دشتستان درتولیدات فرآورده های دامی نقشی موثر دراستان و کشور دارند و خواهند داشت تلاش شود که شهرستان دشتستان نیز از این سهم و تولیدات دامی عشایر بهره مند شود.

مدیرکل امورعشایر استان بوشهرنیز دراین آیین گفت: سه هزار و500 خانوار از عشایرکوچ رو استان بوشهر درمناطق قشلاقی این استان مستقر شدند.

علی ابراهیمی افزود: فصل قشلاق عشایر در مناطق مختلف استان بوشهر هفت تا هشت ماه از سال است.وی اضافه کرد: درمجموع با توجه به شرایط اقلیمی که در استان بوشهر حاکم است و وضعیت معیشتی جامعه عشایری دراین فصل از سال، عمده ترین نیازمندی های عشایر تامین آب و علوفه مورد نیاز در مناطق قشلاقی استان بوشهر است.

ابراهیمی ادامه داد: بازگشایی، مرمت و نگهداری ایل راه های عشایری برای خدمت رسانی بهتر به عشایر، برقرسانی، آبرسانی و تجهیز تانکرهای آبرسانی و تامین آب شرب، تحویل تانکرهای ثابت آب به عشایر از دیگر نیازهای عشایر این استان است.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 23 آبان 1393 12:38 ق.ظ