تبلیغات
به پایگاه خبری بخش آبپخش خوش آمدید - دست بالاتر ایران در مذاکرات
جدیدترین خبرها در آبپخش خبر

دست بالاتر ایران در مذاکرات

جمعه 23 آبان 1393 07:41 ق.ظ

نویسنده : مدیریت آبپخش خبر

در حالی که مذاکرات هسته ای ایران و قدرت های جهانی در عمان بدون اعلام نتیجه مشخصی به پایان رسید، نگرانی ها درباره اینکه جمهوری خواهان در مجلس سنای آمریکا مانع از ادامه مذاکرات شوند نیز افزایش یافته است.

به گزارش نامه نیوز به نقل از لس آنجلس تایمز، اما هیچ اهمیتی ندارد که سنای جدید آمریکا چه خواهد کرد. جمهوری اسلامی ایران تمایلی برای خروج از میز مذاکرات ندارد. چرا؟ به این خاطر درحالی که آمریکا به مذاکرات هسته ای به چشم روندی برای کاهش تنش ها با ایران نگاه می کند، ایران این موضوع را به عنوان سپری برای پیشبرد سیاست های خود می داند.

از ابتدای سال 2002 که جنجال سازی غرب بر سر برنامه هسته ای ایران آغاز شد، این کشور در تلاش بوده است تا همواره گسترش زیرساخت های اتمی خود را در مسیر قانونی ادامه دهد.

بررسی فعالیت های ایران نشان می دهد که این کشور فراتر از دستیابی به این هدف توانسته است گام بردارد. علاوه بر چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، که محدودیت هایی را علیه برنامه هسته ای ایران اعمال کردند منافعی بسیار کمی در این زمینه متوجه غرب شد.

توافق سال گذشته ژنو، نه تنها بر حق ایران برای غنی سازی اورانیوم در خانه تاکید کرد بلکه در آن تصریح شده است که پس از یک دوره زمانی، ظریف غنی سازی در ایران می تواند صنعتی شود.

همه کنجکاوی سیاست آمریکا اکنون متوجه نامه ای است که ماه گذشته از سوی باراک اوباما به رهبر ایران ارسال شده است و بر اساس گزارش های منتشر شده در آن خواستار همکاری بر سر داعش شده است.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 23 آبان 1393 12:42 ق.ظ