تبلیغات
به پایگاه خبری بخش آبپخش خوش آمدید - یک میلیارد و200میلیون ریال به تجهیزکتابخانه های دشتستان اختصاص یافت/تصویر
جدیدترین خبرها در آبپخش خبر

یک میلیارد و200میلیون ریال به تجهیزکتابخانه های دشتستان اختصاص یافت/تصویر

چهارشنبه 28 آبان 1393 08:45 ق.ظ

نویسنده : مدیریت آبپخش خبر


فرماندار دشتستان با بیان اینکه یک چهارم کتابخانه های استان بوشهر در دشتستان است ادامه داد: این شهرستان مقام اول را در تعداد کتابخانه های عمومی درمیان شهرستان های استان داراست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتستان ؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی دشتستان با ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان بوشهر و اعضا برگزار گردید.
فرمانداردشتستان گفت: استفاده از کتابخانه ها در ارتقا سطح آگاهی های عمومی عاملی مهم است که باید بر کیفیت بخشی آنها تاکید بیشتری صورت گیرد.
دکتر ارسلان زارع  افزود: در این راستا برای تکمیل و تجهیزکتابخانه های عمومی دراین شهرستان یک میلیارد و200 میلیون ریال درسال جاری اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اضافه کرد: گرچه در دنیای امروز وسایل ارتباط جمعی و الکترونیکی افزایش یافته است اما هرگز نتوانسته جای کتاب را بگیرد وکتاب و کتابخوانی جایگاه خود را حفظ کرده است.

زارع بیان کرد: دولت تدبیر و امید نیز براساس برنامه های کاری خود زمینه های افزایش سطح سرانه کتابخانه ها را به طور جدی در دستور کار قرار داده است.

فرماندار دشتستان با بیان اینکه یک چهارم کتابخانه های استان بوشهر در دشتستان است ادامه داد: این شهرستان مقام اول را در تعداد کتابخانه های عمومی درمیان شهرستان های استان داراست.

زارع گفت: امروز یکی از ابزارهای مهم که در امر مطالعه و کتابخوانی مورد استفاده قرار می گیرد فضاهای مجازی وکتابخانه های دیجیتال است و نیاز است در کنار این کتابخانه ها، کتابخانه های دیجیتال نیز توسعه یابد.

نماینده عالی دولت در دشتستان با تاکید بر احیا و تقویت کتاب های تالیف نویسندگان استان بوشهر در کتابخانه های شهرستان، گفت: زمینه ایجاد کتابخانه برای نابینایان شهرستان و تامین کتاب مورد نیاز این قشر ضروری است.مدیرکل نهاد کتابخانه های استان بوشهر در این نشست بر مشارکت خیرین ومردم در امر کتاب و کتابخوانی، توسعه فضاهای کتابخانه ها و تمکین شهرداری به پرداخت سهم نیم درصدی تاکید کرد.

سید علی هاشمی گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی میان خانواده ها بویژه والدین درکنار فرزندان ضروری است.

ماشاء الله احمدی شهردار برازجان گفت: برای ایجاد و راه اندازی کتابخانه های سیار و ثابت در فضاهای عمومی پارک ها و راه اندازی کتابخانه در اتوبوس های سیار شهری برازجان آمادگی کامل داریم.

در این نشست مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی دشتستان بررسی و تصمیم هایی در این زمینه اتخاذ شد.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 آبان 1393 08:48 ق.ظ