تبلیغات
به پایگاه خبری بخش آبپخش خوش آمدید - خبرهای خوش و هشدارهای هواشناسی بوشهر
جدیدترین خبرها در آبپخش خبر

خبرهای خوش و هشدارهای هواشناسی بوشهر

پنجشنبه 29 آبان 1393 08:57 ق.ظ

نویسنده : مدیریت آبپخش خبر
نادر شفیع خدایی روزچهارشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: سامانه یادشده از شنبه شب وارد استان بوشهر خواهد شد تا صبح روز چهارشنبه هفته آینده دراین استان فعال است.
وی اضافه کرد: به محض ورود این سامانه وزش باد شدید و لحظه ای به همراه مواج شدن دریا

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: سامانه بارشی درقالب دو سیستم مدیترانه ای و سودانی اوایل هفته آینده دراین استان فعال خواهد شد که با توجه به بارندگی مناسب آن نوید برای کشاورزان وهشدار به مسوولان و دریانوردان درزمینه آبگرفتگی، سیلاب و توفانی شدن دریاست.

به گزارش جنوب نیوز، نادر شفیع خدایی روزچهارشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: سامانه یادشده از شنبه شب وارد استان بوشهر خواهد شد تا صبح روز چهارشنبه هفته آینده دراین استان فعال است.

وی اضافه کرد: به محض ورود این سامانه وزش باد شدید و لحظه ای به همراه مواج شدن دریا دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: شاخصه بارز این سامانه، بارش بسیار مساعد و خوب است که کل این استان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

شفیع خدایی گفت: براثر شدت بارش آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیرها، رگبار و رعد برق و تگرگ در برخی از نقاط نیز برای این سامانه بارشی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: کشاورزانی که تاکنون کشت دیم خود را انجام نداده اند فرصت خوبی است تا قبل از ورد این سامانه نسبت به کشت اقدام کنند.

این مقام مسوول افزود: برای جلوگیری از خسارت به تاسیسات زیربنایی، اداره کل راه و شهرسازی نسبت به پاکسازی دهانه پل ها اقدام کند و عشایری که قصد کوچ دارند نیز در ارتفاعات و نزدیک مسیر رودخانه ها عبور نکنند زیرا احتمال رگبار همراه با رعد برق و سیلابی شدن روخانه ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه دریانوردان بوشهری نیز دراین مدت از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند گفت: سامانه بارشی که از روز دوشنبه وارد استان بوشهر شده بود صبح امروز از سمت جنوب این استان خارج شده است.

شفیع خدایی افزود: بیشترین بارش این سامانه مربوط به بندر گناوه با 39 میلیمتر است ضمن اینکه در بندر بوشهر نیز به صورت پراکنده شاهد بارش بودیم .

وی اظهارداشت: در سال زارعی جاری نیز بیشترین بارش مربوط به بندر گناوه با 85 میلیمتر و کمترین آن عسلویه با 11 میلیمتر است .

شفیع خدایی یادآورشد: در سال زراعی جاری در بوشهر نیز 40 میلیمتر بارندگی ثبت شده است با این وجود میزان بارندگی سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه در شهرهای بوشهر، دیر، اهرم، گناوه و خارک از افزایش برخوردار بوده است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 آبان 1393 08:59 ق.ظ